ERA-3VRW3921V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERA-3VRW3921V
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 3.92K OHM 0.05% 1/8W 0603
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
125 mW (1/8 W)
Brand :
Product Type :
Thin Film Resistors
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Base Product Number :
ERA-3VRW
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Resistance :
3.92 kOhms
Series :
ERA-3V
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±0.05%
Number of Terminations :
2
Height :
0.45 mm
Product Category :
Thin Film Resistors - SMD
Width :
0.8 mm
Mounting Style :
PCB Mount
Subcategory :
Resistors
Packaging :
Reel
Technology :
Thin Film
Composition :
Thin Film
Product Status :
Active
Length :
1.6 mm
Termination Style :
SMD/SMT
RoHS :
Details
Ratings :
AEC-Q200
Product :
Thin Film Resistors High Reliability
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Voltage Rating :
75 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
ERA-3VRW3921V
Panasonic ERA-3VRW3921V
ERA-3V Series, Thin Film, 3.92 kOhms, 0.125W, 1/8W, ±0.05%, -55°C ~ 155°C