ERA-14EB112U
Mfr.Part #
ERA-14EB112U
Description
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/4W 1210
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Height :
711.2μm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated DC :
150V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Resistance :
1.1kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Datasheets
ERA-14EB112U
Panasonic ERA-14EB112U
FIXED RESISTOR ERA-14 Series, Thin Film, 1.1kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C