ERA-3EEB5101V
Mfr.Part #
ERA-3EEB5101V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
5.1kohm
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
62.5mW
Datasheets
ERA-3EEB5101V
ERA-3E Series, Thin Film, 5.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C