ERA-3EEB2402V
Mfr.Part #
ERA-3EEB2402V
Power Rating :
62.5mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
24kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
ERA-3EEB2402V
ERA-3E Series, Thin Film, 24kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C