ERA-3ARW472V
Mfr.Part #
ERA-3ARW472V
Description
RES SMD 4.7KOHM 0.05% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
4.7kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
Thin Film
Working Voltage :
75V
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
ERA-3ARW472V
Panasonic ERA-3ARW472V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 4.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C