ERA-3ARW112V
Mfr.Part #
ERA-3ARW112V
Description
RES SMD 1.1KOHM 0.05% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Resistance :
1.1kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
2
Voltage - Rated :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.05%
STANDARD: IEC60115-8
Mount :
0603 (1608 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Termination :
SMD/SMT
Depth :
800μm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Power Rating :
100mW
Packaging :
Cut Tape (CT)
Datasheets
ERA-3ARW112V
Panasonic ERA-3ARW112V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 1.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C