ERA-3AED4750V
Mfr.Part #
ERA-3AED4750V
Description
RES SMD 475 OHM 0.5% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
475Ohm
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
ERA-3AED4750V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 475Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C