ERA-2ARB1470X
Mfr.Part #
ERA-2ARB1470X
Description
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/16W 0402
Factory Lead Time :
25 Weeks
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
147Ohm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
ERA-2ARB1470X
ERA-2A Series, Thin Film, 147Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C