ERA-1ARB9761C
Mfr.Part #
ERA-1ARB9761C
Description
RES SMD 9.76KOHM 0.1% 1/20W 0201
Resistance :
9.76kOhms
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated DC :
25V
Power Rating :
50mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Datasheets
ERA-1ARB9761C
Panasonic ERA-1ARB9761C
ERA-1A Series, Thin Film, 9.76kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.1%, -55°C~155°C