EMVY630ARA680MKE0S
Mfr.Part #
EMVY630ARA680MKE0S
Description
CAP ALUM 68UF 20% 63V SMD
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Impedance :
190mOhm
Life (Hours) :
5000 hours
Ripple Current @ Low Frequency :
200mA @ 120Hz
Voltage - Rated DC :
63V
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Tape and Reel (TR)
Ripple Current @ High Frequency :
500mA @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.492Dia 12.50mm
Series :
Alchip™- MVY
Surface Mount Land Size :
0.512Lx0.512W 13.00mmx13.00mm
Ripple Current :
500mA
Capacitance :
68µF
Applications :
GENERAL PURPOSE
United Chemi-Con EMVY630ARA680MKE0S
Alchip™- MVY 68μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 500mA 0.492Dia 12.50mm -55°C~105°C Polar Radial, Can - SMD