EMVY101ADA220MHA0G
Mfr.Part #
EMVY101ADA220MHA0G
Description
CAP ALUM 22UF 20% 100V SMD
Tolerance :
±20%
Capacitance :
22µF
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Surface Mount Land Size :
0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Life (Hours) :
2000 hours
Surface Mount
Alchip™- MVY 22μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 0.315Dia 8.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD