EMK316B7105KL-T
Mfr.Part #
EMK316B7105KL-T
Description
CAP CER 1UF 16V X7R 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness :
1.8034mm
Composition :
Ceramic
M
Number of Pins :
2
Capacitance :
1μF
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
16V
Height :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
EMK316B7105KL-T
TAIYO YUDEN EMK316B7105KL-T
M 1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)