EMIF06-1005M12
Mfr.Part #
EMIF06-1005M12
Manufacturer
STMicroelectronics
Package / Case
12-UFDFN Exposed Pad
Description
FILTER RC(PI) 100 OHM/45PF SMD
Manufacturer :
STMicroelectronics
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) (Max) :
110Ohm
Values :
R = 100 Ω, C = 45pF (Total)
Radiation Hardening :
No
Series :
IPAD™
Height :
0.024 0.60mm
Approval Agency :
IEC
Number of Functions :
6
Depth :
1.5mm
Attenuation Value :
-34dB @ 900MHz ~ 1.8GHz
Factory Lead Time :
7 Weeks
Size / Dimension :
0.098Lx0.059W 2.50mmx1.50mm
Filter Order :
2nd
ESD Protection :
yes
Terminal Finish :
Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
Length :
2.5mm
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Applications :
Data Lines for Mobile Devices
Capacitance :
52μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
12
Lead Free :
Lead Free
Termination :
Flat
Package / Case :
12-UFDFN Exposed Pad
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 8 months ago)
ECCN Code :
EAR99
Current :
10mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C