DX0507/YL/24
Mfr.Part #
DX0507/YL/24
Manufacturer
Bulgin
Description
LED PANEL INDICATOR YELLOW 24V
Manufacturer :
Bulgin
Product Category :
Configuration :
Single
Current :
30mA
Termination :
Wire Leads
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Number of Functions :
1
Illumination Color :
Yellow
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Luminous Intensity :
400 mcd
Packaging :
Bulk
Voltage :
24V
Overall Height :
29.2mm
Panel Cutout Shape :
Round
Ingress Protection :
IP67
Millicandela Rating :
400mcd
Published :
Type :
LED
Lens Style :
Round with Flat Top
Termination Style :
Wire Leads - 0.67 (17.00mm)
Surface Mount :
No
Mounting Feature :
Panel Mount
HTS Code :
Ratings :
DC
Panel Cutout Dimensions :
12.1 (307.34mm)
Operating Temperature (Max) :
80°C
Datasheets
DX0507/YL/24
Introducing Bulgin DX0507/YL/24 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Voltage:24V, Type:LED, DX0507/YL/24 pinout, DX0507/YL/24 datasheet PDF, DX0507/YL/24 amp .Beyond Bulgin DX0507/YL/24 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.