DOC020V-010.0M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DOC020V-010.0M
Manufacturer
Connor Winfield
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCOCXO 10.0000MHZ LVCMO
Stock
50
In Stock :
50
Manufacturer :
Connor Winfield
Product Category :
Oscillators
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Control Voltage-Max :
3V
Output :
LVCMOS
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Control Voltage-Min :
0.3V
Qualification Status :
Not Qualified
Factory Lead Time :
12 Weeks
Frequency Stability :
±20ppb
Height :
6.858mm
Frequency :
10MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
VCOCXO
Series :
DOC
Size / Dimension :
0.555Lx0.358W 14.10mmx9.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Supplies :
3.3V
Additional Feature :
Tape and Reel
Warm-up Time-Max :
1.5Minute
Operating Temperature :
0°C~70°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Base Resonator :
Crystal
Pbfree Code :
yes
Warm-up Power :
2.5W
Physical Dimension :
14.1mm x 9.1mm x 6.85mm
Mount :
Surface Mount
Supply Voltage :
3.3V
Number of Terminations :
6
Operating Frequency :
10MHz
Height Seated (Max) :
0.307 7.80mm
Voltage - Supply :
3.3V
Input Power :
1.1W