DMN3009SFG-7
Mfr.Part #
DMN3009SFG-7
Package / Case
8-PowerVDFN
Description
MOSFET N-CH 30V 16A PWRDI3333
Factory Lead Time :
17 Weeks
Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On) :
4.5V 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
42nC @ 10V
Published :
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
8-PowerVDFN
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
5.5m Ω @ 20A, 10V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Vgs(th) (Max) @ Id :
2.5V @ 250μA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
30V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
2000pF @ 15V
Mount :
Surface Mount
Continuous Drain Current (ID) :
45A
Vgs (Max) :
±20V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
16A Ta 45A Tc
Number of Pins :
8
Power Dissipation-Max :
900mW Ta
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ