DLW5BTN102SQ2L
Mfr.Part #
DLW5BTN102SQ2L
Package / Case
Horizontal, 4 J-Lead
Description
CHOKE COMMON MODE 1000 OHM 2020
Package / Case :
Horizontal, 4 J-Lead
Military Standard :
Not
Resistance :
24mOhm
Number of Lines :
2
Packaging :
Cut Tape (CT)
Termination :
SMD/SMT
Current :
2A
Case Code (Imperial) :
Mount :
Surface Mount
Height :
2.5mm
Impedance @ Frequency :
1kOhm @ 100MHz
Series :
DLW5B
Weight :
210.013267mg
Test Frequency :
100MHz
Self Resonant Frequency :
100MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current Rating :
2A
Tolerance :
25%
Depth :
5.3mm
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Max DC Current :
2A
JESD-609 Code :
e3
DC Current :
2A
DC Resistance (DCR) (Max) :
24mOhm Typ
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
125V
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
Unshielded
Frequency :
100MHz
Filter Type :
Power, Signal Line
Impedance :
1kOhm
Lead Free :
Lead Free
Number of Functions :
2
Inductance :
3 μH