DLW5BTM251SQ2L
Mfr.Part #
DLW5BTM251SQ2L
Package / Case
Horizontal, 6 PC Pad
Description
CMC 5A 2LN 250 OHM SMD
Impedance :
250Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
5A
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lead Free :
Lead Free
Number of Functions :
2
Max DC Current :
5A
ECCN Code :
EAR99
Impedance @ Frequency :
250Ohm @ 100MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Filter Type :
Power, Signal Line
Packing Method :
Tape and Reel
Termination :
SMD/SMT
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Mount :
Surface Mount
REACH SVHC :
No SVHC
Height :
2.35mm
Depth :
5mm
JESD-609 Code :
e2
DC Resistance (DCR) (Max) :
20mOhm
Resistance :
250Ohm
Voltage - Rated DC :
50V
HTS Code :
Number of Lines :
2
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm