DE70865RN80FPV
Mfr.Part #
DE70865RN80FPV
Package / Case
176-LQFP
Description
IC MCU 32BIT 512KB FLSH 176LFQFP
Base Part Number :
DE7086
Frequency :
80MHz
Number of Pins :
144
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C~85°C TA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Timers/Counters :
11
Package / Case :
176-LQFP
Interface :
EBI/EMI, I2C, SCI, USART
Published :
Core Size :
32-Bit
Data Converter :
A/D 16x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~5.5V