DD104S000T0
Mfr.Part #
DD104S000T0
Description
CONN D-SUB HD HSG RCPT 104POS
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Housing Material :
Thermoplastic
Color :
Black
Product Type :
High Density D-Sub Connectors
Subcategory :
D-Sub Connectors
RoHS :
N
Product Category :
D-Sub High Density Connectors
Brand :
Amphenol Positronic
Datasheets
DD104S000T0
Positronic DD104S000T0
DD Series
DD104S000T0 Overview
A product of the DD Series, it belongs to the range of products of that series.
DD104S000T0 Features
DD series
DD104S000T0 Applications
There are a lot of Amphenol
DD104S000T0 D-Sub Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS