DD104M000E3Z
Mfr.Part #
DD104M000E3Z
Manufacturer
Positronic
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CONN D-SUB HD HSG PLUG 104POS
Base Product Number :
DD104M
Base Resonator :
MEMS
Ratings :
Type :
XO (Standard)
Features :
Function :
Enable/Disable
Flange Feature :
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Package :
Strip
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Series :
SiT8208
Shell Finish Thickness :
Current - Supply (Max) :
31mA
Color :
Blue
Voltage - Supply :
1.8V
Frequency :
62.5 MHz
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±20ppm
Output :
LVCMOS, LVTTL
Spread Spectrum Bandwidth :
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Mounting Type :
Surface Mount
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Datasheets
DD104M000E3Z
Positronic DD104M000E3Z
DD104M000E3Z Overview
DD104M000E3Z Features
SiT8208 series
DD104M000E3Z Applications
There are a lot of Positronic
DD104M000E3Z D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS