CPW05470R0FE143
Mfr.Part #
CPW05470R0FE143
Description
RES 470 OHM 5W 1% AXIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Termination :
Axial
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
CPW
Power Rating :
5W
Max Power Dissipation :
5W
Resistance :
470Ohms
Mount :
Through Hole
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Length :
22.225mm
Max Operating Temperature :
275°C
Published :
Composition :
Wirewound
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Package / Case :
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
Power (Watts) :
5W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Bulk
Width :
9.525mm
Datasheets
CPW05470R0FE143
Vishay / Dale CPW05470R0FE143
Through Hole 470Ohms, 5W, Wirewound,