CPW051K600JB14
Mfr.Part #
CPW051K600JB14
Description
RES 1.6K OHM 5W 5% AXIAL
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Power Rating :
5W
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
Length :
22.225mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±5%
Width :
9.525mm
Mount :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
5W
Height :
8.73mm
Resistance :
1.6kOhms
Max Power Dissipation :
5W
Max Operating Temperature :
275°C
Composition :
Wirewound
Datasheets
CPW051K600JB14
Vishay / Dale CPW051K600JB14
Through Hole 1.6kOhms, 5W, Wirewound,