CPW0233R00FB14
Mfr.Part #
CPW0233R00FB14
Description
RES 33 OHM 2W 1% AXIAL
Axial
Max Operating Temperature :
275°C
Length :
17.4498mm
Mount :
Through Hole
Power Rating :
2W
Wirewound
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Height :
6.35mm
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.687Lx0.250W 17.46mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Resistance :
33Ohms
Max Power Dissipation :
2W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Published :
Width :
6.35mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
2W
Datasheets
CPW0233R00FB14
Vishay / Dale CPW0233R00FB14
Through Hole 33Ohms, 2W, Wirewound,