CPW022R000KB14
Mfr.Part #
CPW022R000KB14
Description
RES 2 OHM 2W 10% AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
275°C
Tolerance :
±10%
16 Weeks
Power (Watts) :
2W
Wirewound
Width :
6.35mm
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Feature :
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Length :
17.4498mm
Resistance :
2Ohms
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Max Power Dissipation :
2W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.687Lx0.250W 17.46mmx6.35mm
Series :
CPW
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
CPW022R000KB14
Vishay / Dale CPW022R000KB14
2Ohms, 2W, Wirewound,