CPF2100R00FKE14
Mfr.Part #
CPF2100R00FKE14
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Metal
Description
RES 100 OHM 1% 2W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
230°C
REACH SVHC :
Unknown
Tolerance :
1%
Termination :
Axial
Composition :
Metal Film
Lead Diameter :
810 μm
Power Rating :
2W
Resistance :
100Ohm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Number of Pins :
2
Length :
8.74mm
Voltage - Rated :
350V
Package / Case :
Metal
Diameter :
3.68mm
Voltage - Rated DC :
350V
Datasheets
CPF2100R00FKE14
Vishay / Dale CPF2100R00FKE14
100Ohm, Metal Film,