CPF21R0000FKEE6
Mfr.Part #
CPF21R0000FKEE6
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Conformal
Description
RES 1 OHM 1% 2W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-65°C
Voltage - Rated DC :
350V
Termination :
Axial
Package / Case :
Conformal
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Diameter :
810 μm
Packaging :
Bulk
Contact Plating :
Tin
Resistance :
1Ohm
Tolerance :
1%
Max Operating Temperature :
230°C
Voltage - Rated :
350V
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Composition :
Metal Film
Mount :
Through Hole
Power Rating :
2W
Radiation Hardening :
No
Length :
8.74mm
Diameter :
3.68mm
Datasheets
CPF21R0000FKEE6
Vishay / Dale CPF21R0000FKEE6
Through Hole 1Ohm, Metal Film,