CPF210R000FKE14
Mfr.Part #
CPF210R000FKE14
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Conformal
Description
RES 10 OHM 1% 2W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
2W
Max Operating Temperature :
230°C
Military Standard :
Not
Diameter :
3.68mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Bulk
REACH SVHC :
Unknown
Voltage - Rated :
350V
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Composition :
Metal Film
Lead Diameter :
810 μm
Resistance :
10Ohm
Voltage - Rated DC :
350V
Termination :
Axial
Tolerance :
1%
Length :
8.74mm
Package / Case :
Conformal
Number of Pins :
2
Datasheets
CPF210R000FKE14
Vishay / Dale CPF210R000FKE14
10Ohm, Metal Film,