CMF204R7000GKEK
Mfr.Part #
CMF204R7000GKEK
Description
RES 4.7 OHM 1W 2% AXIAL
Lead Free
Power (Watts) :
1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
±2%
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Axial
Size / Dimension :
0.145Diax0.375L 3.68mmx9.53mm
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
3.68mm
Package / Case :
Length :
9.525mm
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Operating Temperature :
175°C
Resistance :
4.7Ohms
Datasheets
CMF204R7000GKEK
Vishay / Dale CMF204R7000GKEK
4.7Ohms, 1W, Metal Film,