CMF20470K00GKEA
Mfr.Part #
CMF20470K00GKEA
Package / Case
Conformal
Description
RES 470K OHM 1W 2% AXIAL
Through Hole Resistors
Diameter :
3.68mm
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Through Hole
Power Rating :
1W
Radiation Hardening :
No
Width :
3.68mm
Length :
9.53mm
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
2%
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel
Resistance :
470kOhm
Package / Case :
Conformal
Datasheets
CMF20470K00GKEA
Vishay / Dale CMF20470K00GKEA
Through Hole 470kOhm, Metal Film,