CMF20430R00JNEB
Mfr.Part #
CMF20430R00JNEB
Description
RES 430 OHM 1W 5% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Radiation Hardening :
No
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Diameter :
3.68mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Published :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power Rating :
1W
Composition :
Metal Film
Packing Method :
TR, 8 INCH
Package / Case :
Axial
ECCN Code :
EAR99
Lead Free :
Lead Free
Working Voltage :
500V
Terminal Shape :
Wire
Construction :
Tubular
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
CMF
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Size / Dimension :
0.145Diax0.375L 3.68mmx9.53mm
Resistance :
430Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
1W
Mount :
Through Hole
Datasheets
CMF20430R00JNEB
Vishay / Dale CMF20430R00JNEB
Through Hole FIXED RESISTOR, 430Ohm, Metal Film,