CMF203K9000GKEB
Mfr.Part #
CMF203K9000GKEB
Description
RES 3.9K OHM 1W 2% AXIAL
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
12 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Metal Film
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.145Diax0.375L 3.68mmx9.53mm
Power Rating :
1W
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
175°C
Contact Plating :
Tin
Resistance :
3.9kOhms
Length :
9.525mm
Width :
3.68mm
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Diameter :
3.68mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Supplier Device Package :
Datasheets
CMF203K9000GKEB
Vishay / Dale CMF203K9000GKEB
Through Hole 3.9kOhms, 1W, Metal Film,