CMF2027R000GKEA
Mfr.Part #
CMF2027R000GKEA
Description
RES 27 OHM 1W 2% AXIAL
CMF
Power (Watts) :
1W
Resistance :
27 Ohms
Size / Dimension :
0.145 Dia x 0.375 L (3.68mm x 9.53mm)
Brand :
TE Connectivity / DEUTSCH
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package :
Axial
Features :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Product Type :
Automotive Connectors
Number of Terminations :
2
TE Connectivity
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS :
Details
Package / Case :
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
Product Category :
Automotive Connectors
Subcategory :
Tolerance :
±2%
Datasheets
CMF2027R000GKEA
Vishay / Dale CMF2027R000GKEA
27 Ohms, 1W, Metal Film,