CGA5H4X7R2J332M115AA
Mfr.Part #
CGA5H4X7R2J332M115AA
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 3300PF 630V X7R 1206
Temperature Characteristics Code :
X7R
Series :
CGA
HTS Code :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
1.2954mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
630V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Weight :
16.187578mg
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
3300pF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Width :
1.6mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Height :
1.15mm
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Dielectric Material :
AEC-Q200
TDK Corporation CGA5H4X7R2J332M115AA
CGA 3300pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)