CGA5H4NP02W682J115AA
Mfr.Part #
CGA5H4NP02W682J115AA
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 6800PF 450V NP0 1206
Capacitance :
6800pF
Feature :
High Temperature
Multilayer :
yes
Composition :
Ceramic
Length :
3.2mm
Height :
1.15mm
Tolerance :
±5%
Width :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Weight :
16.187578mg
Published :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, 7 INCH
Thickness :
1.2954mm
Case Code (Imperial) :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~150°C