CFR-50JR-52-750R
Mfr.Part #
CFR-50JR-52-750R
Description
RES 750 OHM 5% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
750Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
16 Weeks
Datasheets
CFR-50JR-52-750R
YAGEO CFR-50JR-52-750R
750Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,