CFR-50JB-52-1M6
Mfr.Part #
CFR-50JB-52-1M6
Manufacturer
YAGEO
Description
RES 1.6M OHM 5% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Temperature Coefficient :
-1500ppm/°C
Packaging :
Bulk
Axial
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
CFR
Resistance :
1.6mOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CFR-50JB-52-1M6
YAGEO CFR-50JB-52-1M6
1.6MOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,