CFR-25JR-52-7M5
Mfr.Part #
CFR-25JR-52-7M5
Description
RES 7.5M OHM 5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Resistance :
7.5mOhm
Axial
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Temperature Coefficient :
-1500ppm/°C
Datasheets
CFR-25JR-52-7M5
YAGEO CFR-25JR-52-7M5
7.5MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,