CFR-25JB-52-62K
Mfr.Part #
CFR-25JB-52-62K
Description
RES 62K OHM 5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±5%
Lead Diameter :
0.55 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
62kOhm
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
CFR-25JB-52-62K
YAGEO CFR-25JB-52-62K
FIXED RESISTOR, 62kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,