CDRR94ANP-2R2MC
Mfr.Part #
CDRR94ANP-2R2MC
Description
FIXED IND 2.2UH 4.6A 19.3MOHM SM
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Case/Size Code :
137
Inductance :
2.2μH
HTS Code :
DC Resistance (DCR) :
19.3mOhm Max
Number of Terminations :
2
Depth :
9.4mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Current - Saturation :
5.44A
Current Rating :
4.6A
Test Frequency :
100kHz
Max DC Current :
4.6A
Height :
5mm
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Series :
CDRR94A
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.508Lx0.370W 12.90mmx9.40mm
Nonstandard
Datasheets
CDRR94ANP-2R2MC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD