CDRR126NP-150MC
Mfr.Part #
CDRR126NP-150MC
Description
FIXED IND 15UH 3.73A 38 MOHM SMD
Stock
422
In Stock :
422
Current Rating :
3.73A
DC Resistance (DCR) :
38mOhm Max
Test Frequency :
1kHz
Reference Standard :
AEC-Q200
Case/Size Code :
5050
Series :
CDRR126
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Packing Method :
TR, 13 INCH
Height :
6.8mm
Height Seated (Max) :
0.268 6.80mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±20%
Current - Saturation :
3.68A
Inductance :
15μH
Published :
2014
Pbfree Code :
yes
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.504Lx0.504W 12.80mmx12.80mm
Max DC Current :
3.73A
Datasheets
CDRR126NP-150MC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD