C1632X7R1H103M070AC
Mfr.Part #
C1632X7R1H103M070AC
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0612
Thickness :
838.2μm
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Temperature Characteristics Code :
X7R
Number of Terminations :
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10000pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Height :
0.7mm
HTS Code :
Voltage - Rated :
50V
Width :
3.2mm
Bypass, Decoupling
TDK Corporation C1632X7R1H103M070AC
C 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL (Reverse Geometry) Surface Mount, MLCC 0612 (1632 Metric)
C1632X7R1H103M070AC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
C1632X7R1H103M070AC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm