C1632C221K5GACAUTO
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1632C221K5GACAUTO
Manufacturer
KEMET
Package / Case
0612 (1632 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0612
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Capacitance :
220pF
Dielectric Material :
Ceramic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness :
889μm
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Metric) :
Number of Capacitors :
4
Circuit Type :
Isolated
Packaging :
Cut Tape (CT)
Package / Case :
0612 (1632 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
47 Weeks
Datasheets
C1632C221K5GACAUTO
KEMET C1632C221K5GACAUTO
220pF ±10% C0G NP0 0612 (1632 Metric) Ceramic Surface Mount