W3A41A470KAT2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
W3A41A470KAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0612 (1632 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 47PF 100V NP0 0612
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Terminal Pitch :
760μm
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Characteristics Code :
C0G
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
12 Weeks
Case Code (Imperial) :
Depth :
3.2mm
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
1.35mm
Capacitance :
47pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
100V
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Dielectric Material :
Ceramic
Number of Pins :
2
Tolerance :
±10%
Case Code (Metric) :
Number of Elements :
1
Voltage - Rated DC :
100V
Package / Case :
0612 (1632 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max Operating Temperature :
125°C
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
Width :
1.6mm
Number of Terminations :
8
Circuit Type :
Isolated
Dissipation Factor :
10 %
Dielectric :
C0G
Published :
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Number of Functions :
4
Radiation Hardening :
No
Series :
IPC
Number of Capacitors :
4
Datasheets
W3A41A470KAT2A
KYOCERA AVX W3A41A470KAT2A
IPC Series 47pF ±10% 8 Terminations C0G NP0 0612 (1632 Metric) Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier 100V Ceramic Surface Mount