BUK7K134-100EX
Mfr.Part #
BUK7K134-100EX
Manufacturer
NXP Semiconductors
Package / Case
SOT-1205, 8-LFPAK56
Description
BUK7K134-100E - DUAL N-CHANNEL 1
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays
Avalanche Energy Rating (Eas) :
10.9 mJ
Power - Max :
32W
Case Connection :
DRAIN
Continuous Drain Current (ID) :
9.8A
Max Power Dissipation :
32W
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
10.5nC @ 10V
Mount :
Surface Mount
Transistor Element Material :
SILICON
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
121m Ω @ 5A, 10V
Pin Count :
8
Pulsed Drain Current-Max (IDM) :
39A
Drain-source On Resistance-Max :
0.121Ohm
JESD-30 Code :
R-PDSO-G6
Vgs(th) (Max) @ Id :
4V @ 1mA
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
564pF @ 25V
FET Type :
2 N-Channel (Dual)
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
FET Technology :
METAL-OXIDE SEMICONDUCTOR
Number of Pins :
8
FET Feature :
Standard
DS Breakdown Voltage-Min :
100V
Number of Terminations :
6
Package / Case :
SOT-1205, 8-LFPAK56
Factory Lead Time :
12 Weeks
Drain to Source Voltage (Vdss) :
100V
Operating Mode :
ENHANCEMENT MODE
Reference Standard :
AEC-Q101; IEC-60134
Terminal Form :
Gull wing
Configuration :
SEPARATE, 2 ELEMENTS WITH BUILT-IN DIODE
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Elements :
2
Published :
Datasheets
BUK7K134-100EX
NXP Semiconductors BUK7K134-100EX
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • EPC
    GANFET 2NCH 120V 3.4A DIE
  • EPC
    GAN TRANS SYMMETRICAL HALF BRIDG
  • ROHM Semiconductor
    MOSFET 2N-CH 1200V 300A
  • Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
    MOSFET 2 N-CHANNEL 20V 250MA US6
  • Diodes Incorporated
    MOSFET N/P-CH 20V SOT26