BK1608LM182-T
Mfr.Part #
BK1608LM182-T
Description
FERRITE BEAD 1.8 KOHM 0603 1LN
DC Resistance (DCR) (Max) :
850mOhm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Free :
Lead Free
Frequency :
100MHz
Max DC Current :
200mA
Series :
BK
Halogen Free :
Halogen Free
Impedance :
1.8kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Functions :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
REACH SVHC :
Unknown
Depth :
950μm
Current Rating :
200mA
Width :
0.8mm
Published :
Packing Method :
Tape and Reel
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Number of Pins :
2
Tolerance :
25%
Test Frequency :
100MHz
Construction :
Chip Bead
Impedance @ Frequency :
1.8kOhm @ 100MHz
Shielding :
Shielded
Datasheets
BK1608LM182-T
TAIYO YUDEN BK1608LM182-T
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN