BK1608HM102-TV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BK1608HM102-TV
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
25%
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Impedance :
1kOhm
Impedance @ Frequency :
1kOhm @ 100MHz
Max DC Current :
200mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Case Code (Metric) :
Number of Lines :
1
Weight :
2.012816mg
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Test Frequency :
100MHz
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) (Max) :
700mOhm
Pbfree Code :
yes
Series :
BK
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Height :
800μm
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Ratings :
AEC-Q200
Core Material :
Ferrite
Datasheets
BK1608HM102-TV
TAIYO YUDEN BK1608HM102-TV
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN