BK1608HM241-TV
Mfr.Part #
BK1608HM241-TV
Description
FERRITE BEAD 240 OHM 0603 1LN
DC Resistance (DCR) (Max) :
350mOhm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Test Frequency :
100MHz
Tolerance :
25%
Mounting Type :
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Max DC Current :
300mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Impedance :
240Ohm
Impedance @ Frequency :
240Ohm @ 100MHz
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
BK1608HM241-TV
TAIYO YUDEN BK1608HM241-TV
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN