BK1608HM121-T
Mfr.Part #
BK1608HM121-T
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Stock
55
In Stock :
55
Max DC Current :
350mA
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
25%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
Tape and Reel
Shielding :
Shielded
Case Code (Metric) :
1608
Series :
BK
Factory Lead Time :
13 Weeks
Case Code (Imperial) :
0603
Frequency :
100MHz
Halogen Free :
Halogen Free
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
350mA
Number of Pins :
2
Height :
800μm
Construction :
Chip Bead
ECCN Code :
EAR99
Depth :
950μm
Test Frequency :
100MHz
Number of Functions :
1
Width :
0.8mm
Impedance @ Frequency :
120Ohm @ 100MHz
Impedance :
120Ohm
DC Resistance (DCR) (Max) :
200mOhm
Datasheets
BK1608HM121-T
TAIYO YUDEN BK1608HM121-T
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN