BK1608HS800-TV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BK1608HS800-TV
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 80 OHM 0603 1LN
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Rated Current :
0.6A
Height (Max) :
0.037 0.95mm
Series :
BK
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Output Impedance :
80Ohm Ω
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
DC Resistance (DCR) (Max) :
100MOhm
Filter Type :
FERRITE CHIP
Number of Functions :
1
Current Rating (Max) :
600mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Width :
0.8mm
HTS Code :
Ratings :
AEC-Q200
Impedance @ Frequency :
80Ohm @ 100MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Lines :
1
Packing Method :
TR, Paper
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
BK1608HS800-TV
TAIYO YUDEN BK1608HS800-TV
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN